Merkez Bankasında Trabzonlu Göz Dolduruyor

SİYASET 25 Mart 2021 19:42

A

100%

Türkiye'nin profesyonel İnsan Kaynakları yöneticisi olan Dr. Doğan Başar, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasında yaptığı başarılı çalışmalar ile göz dolduruyor.

 

T.C. .Merkez Bankası İnsan Kaynakları genel müdürü Dr. Doğan Başar kimdir ?

 

27.09.1983 yılında Trabzonda dünyaya gelen Dr. Doğan BAŞAR, Milli Eğitim Müfettişi olan babasının görevi nedeniyle ülkemizin farklı şehirlerinde eğitimini sürdürmüştür. İlkokul eğitimini Ordu’nun Korgan ilçesi’nde tamamlayan Dr. Başar, ortaokul ve lise eğitimine Trabzonda, Mehmet Akif Ersoy İlkeöğretim okulu ve Trabzon Fatih Süper Lisesi’nde devam etmiştir. Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde 2005 yılında bitirdikten sonra, Gebze Teknik Üniversitesi Stratejik Yönetim alanında aynı yıl yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Derslerinde ki üstün başarıları nedeniyle ülkemizin köklü Milli Vakıflarından burs kazanmış ve Londra’da dil ve insan kaynakları üzerine eğitim almıştır. 2008 yılında avrupa birliği bursu ile Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Tomas Bata Üniversitesinde yine insan kaynakları yönetimi üzerine eğitimler almıştır.

 

Bankacılık sektöründe insan kaynakları departmanlarında profesyonel kariyerine devam eden Dr. Başar, aralarında Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank), Borsa İstanbul gibi finans sektörünün önde gelen kamu ve özel sektör şirketlerinde İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yapmıştır.

 

Akademik hayatını da bir taraftan devam ettiren Dr. Başar 2016 yılında doktorasını Gebze Teknik Üniversitesinde tamamlamış ve 2017-2018 yılları arasında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde Dr. Öğretim Üyesi , Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanlığı ve Yüksekokul Müdürü olarak görev yapmıştır. 2014-2017 yılları arasında Türk Eximbankta, 2018-2020 yılları arasında Borsa İstanbulda görev yapan Dr. Başar, 2020 Ocak ayında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürü olarak göreve başlamış ve halen bu görevini yürütmektedir. Yazmış olduğu bir çok akademik makale ve bir adet kitap bölümü bulunan Dr. Başar; yapay zeka süreçlerinin insan kaynakları uygulamaları üzerine olan etkisi, stratejik insan kaynakları yönetimi, kurumsal performans, liderlik ve iş tatmini üzerine odaklanan çalışmalarla akademik alanda ve bankacılık sektöründe söz sahibi olmaktadır. Yerli ve Milli değerlere önem veren insan kaynakları politikaları konusunda önemli çalışmalara imza atmıştır. Trabzonspor Kongre Üyesi, evli ve iki çocuk sahibi olan Dr. Doğan BAŞAR, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013