Araklı'da bu soruna kim müdahale edecek

ARAKLI 20 Nisan 2021 09:11

A

Araklı'da bu soruna kim müdahale edecek?

 

Araklı çöp arıtma tesisinden Rize istikametine giden çöp yüklü tırlar, üstü açık olması sebebiyle geçtigi mahalleleri perişan ediyor.

 

 

TIRLAR ÜSTÜ AÇIK HALDE ARAKLI İÇİNDE

 

Araklı Taşönü mahallesindeki TRABRİKAP çöp tesisinde yarı işlenmiş haldeki çöpler tırlara yüklenerek Rize istikametine doğru gönderiliyor.

 

Ancak bu sevkiyat sırasındaki kanun ve kuralları hiçe sayarak yapılan kontrolsüz çöp taşımacılığı vatandaşlar tarafından büyük bir tepkiyle karşılanıyor.

 

ÇÖPLERİN YARISI MAHALLEYE SAÇILIYOR

 

Taşönü mahallesinden hareket eden Kamyonetlerin üstü parçalanmış ve yarı işlenmiş çöp yüklü. Üstü açık ve kontrolsüs şekilde gittikleri için geçtikleri güzergah boyunca çok ağır bir pis kokuya sebebiyet vermekte. Kötü kokunun yanında hareket halindeki tırın üstündeki çoğu çöp mahallelere saçılıyor.

 

Vatandaşlar sokaklara, bahçe ve evlerin balkonlarına kadar saçılan çöplerden son derece rahatsız. Kontrolsüz geçen denetlenmeyen çöp kamyonlarının yaydığı koku ve çöp kirliliğinden dolayı şikayetçi.

 

YETKİLİ VE SORUMLU OLARAK KİMSE ÜSTLENMİYOR

 

Vatandaşlar bu duruma müdahale edecek bir kurum ve yetkilinin en kısa zamanda bu şikayetlerine çözüm üretilmesini bekliyor

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013