ALFA CAR RENTAL

Araklılıların Gittiği Yaylada herkes Pazar Gününe Kilitlendi

BÖLGESEL 10 Temmuz 2021 18:30

A

Araklı Köprüüstü mahallesinin yaklaşık 150 yıldır yaylacılık yapmış olduğu Gümüşhane ili Yağmurdere mevkii Beşova köyüne sınırları içinde yer alan Köprüüstü mahallesi ait bendamil yaylasının Gümüşhane tarım il müdürlüğe Beşova köyü muhtarının yayla kullanılmıyor diyerek ihaleye çıkartması sonucu Pazar günü yapılacak keşife kilitlendi.

 

 

mahallesi sakinlerinin devletimizin hayvancılığa bu kadar önem verdiği bu dönemde Köprüüstü mahalle sakini Muzaffer SARAL yapılacak keşifde gelen Devletin görevlilerine Yayla /mera alanında yeniden araştırma yapılarak yaylanın boş olup olmadığının, kesintisiz olarak yayla olarak kullanılıp kullanılmadığın tespit edilecek.

 

 

Yayla alanından 150 yıllardan beri aralıksız olarak hayvancılık faaliyeti kapsamında yayla olarak Trabzon Araklı Köprüüstü mahallesi sakinleri tarafından kullanılması nedeniyle Bundan sonra yaylanın kira kapsamına alınmaması ve Köprüüstü mahallesi sakinlerine yayla faaliyeti amacıyla tahsis edilmesi ve hukuki yollarla da süreç başlatacaklarını, tüm mahalle halkının pazar günü orada olacaklarını belirti

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013