ALFA CAR RENTAL
Karlanku? ?n?aat ?ç Mimarl?k

Araklı'da Vatandaş Bıktık dedi

ARAKLI 10 Ağustos 2021 16:57

A

Araklı Yolgören Mahallesinde ÇAYKUR çay Fabrikasının atık çay çöpleri çevreye verdiği zarara artık vatandaşın dayanacak gücü kalmadı.

 

 

Haber merkezimize ulaşan Yolgören Mahallesi Çay Fabrikası yanında bulunan ev sahipleri adeta vahşi çöp depolama tesisine dönen Çay fabrikasının atık çay tozunun etrafa yayılmasından şikayetçiler.

 

Mahalle halkı Çay fabrikasinda özellikle güneşli havalarda atık çay tozunun dagitilip dökülmesi esnasında çevreye dağildığını ve evlerin pencelerini açamadiklarini ayrıca çok ağır ve pis kokunun dayanılmaz boyuta ulaştığını dile getiriyorlar. Evlerin içlerine, araba ve iş yerlerinin berbat olduklarini ifade ediyorlar.

 

Özellikle ev hanımları balkona çamaşır asamadiklarini ve sicak havada pencerelerinin kapali olduğunu ve mağdur kaldıklarını söylediler.

 

 

Fabrikanin çay tozunun gübreye dönüştürüldüğü vahşi depolama alanın kontrol altına alınarak üzerinin ve çevresinin çevreye zarar vermeyecek şekilde kapatilmasini yetkililerden talep ediyorlar.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013