ALFA CAR RENTAL

Araklı'yı Üzen Yangın Haberi

GÜNDEM 29 Ağustos 2021 14:40

A

100%

Gümüşhane’nin merkeze bağlı ve en uzak köyü olan Boğalı’da çıkan yangında 2 ev ve ahır kullanılamaz hale geldi.

 

Araklı İlçesinde Boğalı Köyünden bir çok insanın yaşaması nedeniyle yangın dolasıyla bir çok insan sosyal medya aracılığıyla üzüntüsünü belirtti.

 

Gümüşhane'nin merkeze bağlı ve en uzak köyü olan Boğalı'da çıkan yangında 2 ev ve ahır kullanılamaz hale geldi.

 

 

Edinilen bilgiye göre, köyün Kacili Mahallesi'nde Üzeyir Demirbilek ve İsmet Anaç'a ait evlerde sabah erken saatlerde elektrik kontağından çıktığı değerlendirilen yangın çıktı.

 

 

Binaların ahşap olması nedeniyle kısa sürede büyüyen yangın sırasında evde olan vatandaşlar ve çocuklar kendilerini pencerelerden dışarıya atarak kurtardı. Komşularının yardımıyla da evlerinin altındaki ahırlarda bulunan büyükbaş hayvanları kurtaran vatandaşlar daha sonra yangına müdahale etti.

 

 

Gümüşhane Belediyesi itfaiye ekiplerinin kent merkezine yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki köyde çıkan yangına müdahale ve soğutma çalışması yaptığı olayda vatandaşlar panikle cep telefonlarını bile evde unuttular, küle dönen ev ve ahırlarda kullanılabilir hiçbir eşya kalmadı.

 

 

Evleri küle dönen vatandaşların köyde boş olan 2 eve yerleştirileceği, okulların açılmak üzere olduğu dönemde mağdur olan vatandaşların zor zamanda kendilerine uzanacak bir yardım eli beklediği öğrenildi.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013