ALFA CAR RENTAL

Araklılı Ebrar Trabzon'un Gururu Oldu

ARAKLI 14 Eylül 2021 16:47

A

100%

ARAKLILI EBRAR TRABZON’UN GURURU OLDU

 

TÜBİTAK 2204 - Ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında ilçemiz Yılmaz Çebi Ortaokulu öğrencisi Ebrar YILMAZ, bu yıl 15.674 projenin başvurduğu yarışmada Türkçe dalında Türkiye ikincisi oldu.

 

 

Danışmanı Ayda Kahraman (Saffet Çebi MTAL) ile hazırlanan Ebrar, öncelikle ön elemeleri geçerek Erzurum bölge sergisine davet edilmiş, bölgeden birincilik alarak finalde Trabzon’u temsil eden tek proje olmuştur.

 

 

1-2 Eylül tarihlerinde yapılan Türkiye finalinde ise Türkiye ikincisi olarak Trabzon’un gururu olmuştur. Ebrar’ın projesi ayrıca biyo-çeşitlilik konusunda dereceye giren tek proje olarak da dikkat çekti.

 

 

“Bala’nın Yolculuğu: Dijital Öyküleme Yöntemiyle Farkındalık Kazandırma” isimli projesinde biyo-çeşitlilik konusunda çeşitli araştırmalar yapan Ebrar, elde ettiği bulgular ışığında bir kitap yazmış, kitabını dijital öyküye çevirmiş ve ardından öğretmeniyle birlikte mobil uygulama geliştirdi.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013