Doç. Dr. Hasan Genç

Doç. Dr. Hasan Genç

hasangenc@arihaber.net

Trabzonspor'da Ünal Gerçeği

2020-10-20 23:12:27

PAYLAŞ

A

Trabzonspor’da son zamanlarda yaşanan ve teknik direktör Ünal Karaman’ın görevden alınmasıyla biten süreci biraz irdeleyelim. “Görevden alma” diyorum çünkü eğer bir istifa olsa geriye kalan alacakların ödenmemesi gerekirdi gibi geliyor bana...
Kaldı ki; Ünal hocanın sözleşmesi 2021 Mayıs ayına kadardı ama ödenen miktar 2020 mayıs ayına kadar olan bölümdü.

 

Buradan şu anlaşılıyor ki Ünal hoca geriye kalan bir yıllık alacaklarından vazgeçmiştir. Yazılan çizilenlerden anlaşılan o. Aklıma Ersun Yanal, Tolunay Kafkas, Rıza Çalımbay, Burak Yılmaz ve Onur Kıvrak’a ödenen paralar geldi. Hele Başkan Ağaoğlu’nun Burak Yılmaz’la görüşmesinden sonra Burak’ta hiç değişme olmadı, Onur’la birlikte takımı ve hocayı sabote ettiler, paraları da kuruşuna kadar alıp gittiler.

 

Bunlar yaşanmışken Ünal Karaman hocaya yapılan bu nezaketsizliği içime sindiremediğimi belirtmek isterim. Medya üzerinden konuşmaya ne gerek vardı? Başkan ve Ünal hoca telden veya yüz yüze görüşemez miydiler? Trabzonspor’a bu kadar emeği geçmiş Ünal hocaya yapılan nezaketsiz bu tavrı kabul etmek mümkün değildir. Daha saygılı, nazik şekilde yollar ayrılabilirdi. Takımın maçı olduğu hafta düğünü için takımı bırakıp giden Ersun Yanal ile gününü tesislerde geçiren Ünal hoca bir tutulmamalıydı. Burak Yılmaz’a bile gösterilmeyen tavır Ünal hocaya layık görüldü ki bu hiç şık olmadı.

 

Ulusal basına malzeme verildi. Yerel basında da bu krizden pay çıkarmak isteyen bir sürü insan türedi. “Evladımız” denilen Tolunay hoca, Ersun Yanal, Rıza Çalımbay, Burak Yılmaz ve Onur Kıvrak hiç acımadan Trabzonspor’dan çalışmadığı günlerin paralarını alıp gitmeleri ne çabuk unutuldu.


Futbolda ahde vefa olmazsa olmazımızdır.Ünal Karaman hocanın teknik direktörlüğüne laf söylersiniz ama kişiliğine asla.
Son olarak Trabzonspor yönetimi hatasını anlayıp bir şekilde Ünal hocaya iade-i itibar yapmalıdır. Hatadan dönme erdemliliğini göstermelidir.

 

Ünal hocayı itibarsızlaştırmak kime yarar? Çünkü kırmanın dökmenin anlamı yok, başka TRABZONSPOR 'da yok...

Bu Yazıya Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013