Metin Taşkın

Metin Taşkın

metintaskin161@hotmail.com

Türkiye İçin F35 Gerçeği

2020-04-02 17:56:06

PAYLAŞ

A

Geçmişte Türkiye’nin, NATO silahlarını kullandığı için birçok sıkıntısı olmuştu. Hem Amerika hem AB ülkeleri bu silahların PKK terör örgütüne karşı kullanılmasına karşı çıkmıştı. Bu Türkiye’nin elini bağlamıştı. Batı, silahların tamamlayıcı malzemeleri olan yedek parça ve mühimmatlarını Türkiye’ye satmamıştı. Ve bu da Türkiye’yi terörle mücadele konusunda zor duruma düşürmüştü. Bu tür konular göz önünde bulundurulursa Türkiye’nin, elindeki silahları çeşitlendirmesi zorunlu ihtiyaçtır.

 

Bu arada S-400 ile Su-57 ikilisi olan bir ülke Dünya klasmanında sizi 10. sıradan alıp ilk 4'e taşımak demektir. Rusya’nın Su-57 uçağı, hem teknoloji hem de altyapı bakımından en az Amerikan F-35 uçağı gibi gelişmiş bir uçaktır. Kısa mesafede kalkış, radara görünmeme teknolojisi ve yüksek manevra kabiliyeti gibi özelliklere sahip olduğu için F-35 yerine  Su-57’yi alabilir.

 

 

 

Aslında F-35’ler Türkiye için zorunlu değildir. Dahası Türkiye için bu, yanlış bir adım. Çünkü Türkiye, bu uçakların mühimmatlarını alamadığı sürece F-35’lerin hiçbir anlamı olmayacak. Mühimmatı siz yapsanız bile onun arayüz kodları olmadığı için o mühimmatı uçağa takamıyorsunuz. 

Arayüz kodu nedir? ABD Patriot sistemini satsaydı bile bu kodları vermeyecekti. Buda istediği an sistemi kilitleme, havadaki savunma füzemize müdahale etme anlamına geliyordu.

Devletlerin askeri güç sıralamasında dört büyük  devletten biri olabilmek için, Bağımsız Türkiye'nin milleti ve devletiyle beraber bir büyük adım daha atıp S-400 lerin yanına Su-57 kazandırmasını arzu ediyoruz.

 

 

Bu Yazıya Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013